אופיאטים – מה זה ואיך עם קשורים להתמכרות?

nature-2022-02-03-21-06-44-utc (1)
תוכן עניינים

 בעולם המערבי כיום, אנשים רבים סובלים מתופעה של התמכרות למשככי כאבים ולתרופות שונות. מצד אחד – מדובר על תרופה אמיתי לגמרי, אשר ניתנת לרוב במרשם של רופא או של פסיכיאטר, אך מאידך – מדובר על סם אמיתי שמוביל לתלות רגשית ופיזית רבה, שגורמת לאנשים להתמכרות של ממש. אחת הדוגמאות הקלאסיות לכך הינה אופיאטים – משכך כאבים שמביא להתמכרותם של אנשים רבים מידי שנה. גמילה מתרופות היא לא פשוטה, ועבור אנשים מכורים רבים מדובר על מכשול שהם פשוט לא מצליחים להתמודד איתו פעם אחר פעם בחיים. בשורות הקרובות, ריכזנו לכם מידע נוסף ורלוונטי על סוגיה זו.

מה זה אופיאטים?

אופיאטים, הם משככי כאבים, הנמנים תחת קבוצה נוספת של אופיואידים. מדובר על תרופה אשר ניתנת עבור המקרים הבאים – הפחתת חרדה, הרגעה, כדורי שינה, ובנוסף, מדובר על תרופה שניתנת במקרים רבים להתמודד עם שיעול. מדובר על תרופה אשר מופק מצמח שנקרא אופיום, זאת כאשר הסם המוכר ביותר תחת קטגוריה זו הוא כמובן המורפיום. האופיאטים הם משככי כאבים ממכרים מאוד, ואנשים רבים שנטלו את תרופה זו מתארים התמכרויות קשות מבחינה פיזית ומבחינה נפשית כאחד. תוכלו למצוא מידע נוסף על אופיאטים תחת כתובת האינטרנט הבאה – anrclinic.co.il.

לאילו תסמינים ותופעות לוואי זה יכול לגרום?

תרופות מסוג אופיאטים עלולות להוביל להיווצרות של מגוון תופעות לוואי ביניהן יובש בפה וצורך מוגבר לשתות כל הזמן מים, עצירות וכאבי בטן, עייפות וחוסר אנרגיה, הפחתה משמעותית בכמות השתן, אלרגיות, בעיות במערכת הנשימה, הזעה מוגברת, שינויים במקצבי הלב התקינים, ירידה בלחץ דם ועוד.  במדינת ישראל כמות המרשמים הניתנים לתרופות מהסוג הזה נחשב למהגבוהים בעולם ונמצא כי מאוד אלפי אנשים מתים מהתמכרות לתרופות וכדורים הניתנים במרשם.

גמילה מתרופות – כיצד ניתן להביא אדם מכור למצב של גמילה ממשכי כאבים לדוגמת אופיאטים?

סוגיה זו היא סוגיה שעולה לא מעט, בעיקר בקרב מכורים למשככי כאבים ועל ידי משפחותיהם של אנשים שמכורים למשככי כאבים לדוגמת אופיאטים. ובכן, חשוב להדגיש שאין דרך אחת קלאסית להתמודד עם התמכרות למשככי כאבים. כל הליך של גמילה, צריך להיות מותאם באופן אישי לאופי של המטופל.

אם אתם סובלים מהתמכרות לתרופות משככי כאבים או שאתם מכירים מישהו שקרוב לכם והוא מכור לתרופות, יש היום שיטה יעילה, מקצועית ויחסית מהירה להיגמר. זכרו כי האפקט השלילי שהתרופות האלה עושות גם על הגוף שלכם וגם על הנפש הוא בלתי רגיל, לעתים אפילו בלתי הפיך ולכן כדאי לתפוס את זה בזמן ועדיף מוקדם מאשר מאוחר. תוכלו לקבל מידע נוסף לגבי תהליך גמילה מתרופות באתר שלנו.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
נגישות