תמיכה רגשית בילדים בזמן מעבר דירה

happy-family-with-two-daughters-with-cardboard-box-2023-11-27-05-13-37-utc (1)
תוכן עניינים

החיים שלנו מתלווים אל תקופות מעבר רבות, בין אם מדובר על מעברים ממסגרות לימודיות, שינויים בסביבת המגורים, שינוי בסטטוס המשפחתי וכיוצא בכך. למעשה, מדובר על תקופות שונות ומגוונות שמעצבות את החיים שלנו, קל וחומר כאשר מדובר על ילדים. זאת בעוד כי חלק מהמעברים יכולים להיטמע בתור שינוי חיובי, בעוד כי ישנם מעברים כדוגמת גירושין, שינוי מסגרת לימודית וכן הלאה, אשר יכולים להוביל לתגובות רגשיות קשות, בין אם מדובר על חרדה, פחד, הסתגרות וכיוצא בכך. על כן, אחד מהשינויים המשמעותיים ביותר שניתן לעבור עם ילדים הוא שינוי בסביבת המגורים, מה שמעלה לא פעם ולא פעמיים את השאלה – כיצד ניתן לבצע מעבר דירה עם ילדים בצורה הטובה ביותר, מבלי להפוך את המעבר לטראומה? ובכן, רגע לפני שאתם פונים לשירותיה של חברה שתספק לכם קרטונים למעבר דירה בירושלים, ריכזנו עבורכם למאמר הבא את כל מה שתצטרכו לדעת בנושא של תמיכה רגשית בילדים בזמן מעבר דירה.

 

הילדים עוברים משבר בעקבות המעבר? איך מזהים?

כפי שאתם בוודאי כבר יודעים, בעת בה הילד מצליח להתמודד עם המעבר בצורה טובה, ומתגבר על הקשיים השונים שבמסגרת התהליך, הרי שהוא מתחיל להתחזק ולפתח חוסן נפשי שמעניק לו את האפשרות להתמודד עם שינויים וקשיים נוספים שעשויים לצוץ במהלך חייו. למעשה, בעזרת ההתגברות, לומד הילד לפתח גמישות ולהסתגל לסיטואציות שונות, ולא ניתן להתעלם מן העובדה כי מדובר על כלי משמעותי לחיים. על כן, במטרה לסייע לילד להתמודד עם מעברים ולהתגבר על הקשיים השונים שעשויים להוביל ללחצים נפשיים במסגרת התהליך, חשוב להיות ערים למצב ולזהות תגובות שונות שמצביעות על קושי. אותן תגובות יכולות לבוא לידי ביטוי במצבים של התבודדות, סיוטים בלילה, הימנעות מפגישות חברתיות, חוסר תיאבון, התפרצויות זעם וכן הלאה.

 

תמיכה רגשית בילדים בזמן מעבר דירה, מה עושים?

על מנת להקל על הילדים שלכם במסגרת תהליך המעבר, תוכלו לפעול במספר דרכים שונות, ביניהן:

  • ספרו מראש על המעבר – ילדים נוטים להגיב בצער לפרידה מדברים מוכרים, ומהחשש ממה שנמצא במקום החדש. על כן, במטרה להקל על תהליך המעבר, מוטב לספר מבעוד מועד על המעבר, בצורה פשוטה ומובנת. 
  • סיור מקדים בסביבת המגורים החדשה – עומדת בפניכם האפשרות להפיג את החשש מהמעבר לדירה החדשה באמצעות היכרות מוקדמת עם סביבת המגורים החדשה. במילים אחרות – הכירו לילדכם את המחנכת החדשה שלהם, את הפארקים ליד הבית, את שביל ההליכה החדשה וכיוצא בכך. 
  • שתפו אותם בהכנות – במידה והחלטתם לבצע את כל ההכנות למעבר בכוחות עצמכם, ראוי לציין כי גם הילדים שלכם יכולים לקחת חלק ולעזור, בהתאם לגילם ולרמת היכולת של כל אחד. למעשה, באמצעות שיתוף הילדים בהכנות, תוכלו "להשכיח" בצורה מסוימת את יום המעבר עצמו, ולהפוך את כל תהליך המעבר לחלק מהשגרה. 
מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
נגישות