חומר נגד יונים – כל מה שצריך לדעת

pigeons-2023-11-27-05-36-58-utc (1)
תוכן עניינים

כפי שכולכם בוודאי כבר יודעים, בני האדם מנהלים מערכת יחסים ארוכה וממושכת לצידם של היונים, ציפורים שנראה כי הן נהנות ממחייה לצד בני האדם. כמו כן, ראוי לציין כי מדובר על עוף סתגלן, בעוד כי ניתן לפגוש בלהקות של יונים באזורים מיושבים כאלו ואחרים. זאת בעוד כי בחלק מהמקרה אף ניתן להבחין בשהייה מטרידה של יונים בשגרת החיים שלנו ובמילים אחרות – טפילים, לשלשת יונים, רעש, ריח רע ועוד. למעשה, מדובר על מצבים אשר מחייבים בפתרון ייעודי למטרת ביצוע הרחקת יונים. זאת בעוד כי בעידן המודרני של היום קיימת שורה רחבה של שיטות שדוחות את נוכחותן של היונים, בין אם מדובר על חומר נגד יונים, דוקרנים, רשתות, סלילים קפיציים וכיוצא בכך. חשוב לציין כי כלל האמצעים, לרבות חומר נגד יונים, הם אמצעים שכל תפקידם הוא לגרום ליונים להתרחק מהמקום הייעודי, בעוד כי היונים אינן נפגעות, אלא נאלצות לחפש אחר מקום אחר לשהות בו. על כן, במטרה לעשות לכם קצת סדר בנושא, החלטנו לרכז עבורכם למאמר הבא את כל מה שצריך לדעת על חומר נגד יונים.

 

מדיף ריח נגד יונים

סוג אחד של חומר נגד יונים הוא כזה אשר מעלה ריחות שונים שהיונים אינן מצליחות לסבול. למעשה, מדובר על חומרים שניתן ליישים באמצעות ריסוס, או לחילופין בעזרת מריחה בשימוש במטלית או ספוג. זאת בעוד כי חומרים דוחי יונים הם חומרים אשר מתאימים לשימוש על גבי מרזבים, חלונות, מרפסות, סביב גגות רעפים וכן הלאה. את החומר יש ליישם על פני השטח בעוד כי פעולת החומר פועלת לטווח הרחוק. בנוסף, יש לציין כי מדובר על שיטת טיפול שיש לחזור עליה אחת לכמה חודשים. 

 

דבק נגד יונים

סוג נוסף של חומר נגד יונים הוא חומר שאין לו ריח רע, אך הוא הופך את השטח בו נמצאות היונים לדביק. למעשה, היונים נמנעות מתזוזה על גבי משטחים דביקים, מה שיגרום להן להתחיל לחפש אחר שטח אחר בו יוכלו לשהות. על כן, גם חומר דביק נגד יונים ניתן ליישם באמצעות ריסוס או מריחה. 

בשורה התחתונה, במידה ואתם סבורים כי עליכם לבצע שימוש בחומר נגד יונים, חשוב שתדעו כי בעידן של היום ניתן למצוא מגוון רחב של חומרים ייעודיים ולכן, עליכם לדעת כיצד לבצע את הבחירה היעילה והאפקטיבית ביותר, בהתאם למצב בו אתם נמצאים. כמו כן, בעת בה המקום ממנו אתם מעוניינים להרחיק את היונים הוא יחסית נגיש, הרי שפעולת יישום החומר הייעודי אינה אמורה להיות בעיה כלל, בעוד כי כל אשר יהיה עליכם לעשות יהיה לרכוש את החומר, לרסס או לחילופין למרוח בכוחות עצמכם. בנוסף, את יישום החומר מוטב לבצע על פי הוראות היצרן ולנהוג בזהירות במידה ואתם צריכים לטפס למקום יחסית גבוה. יש לציין כי גם החומר האיכותי ביותר לא ישיג את התוצאה האידיאלית ללא הניסיון המתאים ולכן, הפתרון הטוב ביותר יהיה לפנות לשירותיה של מומחה שעוסק בתחום. 

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
נגישות